Nasza szkoła językowa

Nasza szkoła językowa

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Dziś chciałam opowiedzieć trochę o mojej pracy. Skończyłam studia na kierunku filologia angielska i wtedy był to bardzo oblegany kierunek. Jednak nie wszyscy unieśli te trudy, bo to nie była sama nauka języka, ale też historia, fonetyka i wiele innych rzeczy. Tylko osoba z prawdziwą pasją mogła sobie z tym poradzić i mnie się jakoś na szczęście udało.

Lektor w szkole językowej

szkoła językowa - BydgoszczJak tylko skończyłam studia, zrobiłam sobie jeszcze specjalne kwalifikacje nauczycielskie. Na początku planowałam pracować w szkole i przez rok nawet pracowałam w gimnazjum. Jednak kiepsko to wspominam, bo dzieciaki nie były zainteresowane nauką w tym buntowniczym wieku. Jakiś czas później, pojawiła się nowa opcja [racy, czyli szkoła językowa – Bydgoszcz, co bardzo mnie zainteresowało. Od razu przyjęłam ofertę i zaczęłam uczyć. Przyznam, że różnica była ogromna, ponieważ tutaj przychodziły tylko osoby, które faktycznie chciały się czegoś nauczyć. Tutaj mogłam w końcu się rozwijać zawodowo. Mieliśmy dużo materiałów dydaktycznych, o wiele więcej niż w szkołach państwowych. Dlatego też mogliśmy kogoś bardziej zainteresować nauką, mieliśmy różne tablice multimedialne, nagrania i dużo ćwiczeń. Cieszyłam się, bo pierwsza grupa jaka mi się trafiła była bardzo żądna wiedzy i nauka ich była dla mnie prawdziwą przyjemnością. Bardzo szybko uczyli się nowych zwrotów i słówek. Ja również bardzo się zaangażowałam i nawet nie było porównania do mojej poprzedniej pracy.

Jako lektor pracuję już 5 lat i tak szybko zleciał ten czas, że nawet nie wiem kiedy.Pracuję z grupami zaawansowanymi i takimi, które dopiero zaczynają przygodę z angielskim. Różnie przydzielają nam grupy, jednak to nie ma znaczenia. Z każdym pracuje mi się równie przyjemnie i nasza szkoła ma naprawdę dobre przygotowanie do nauczania.