Nasady i rury kominowe

Nasady i rury kominowe

 

Każdy dom ma jakiś komin. Jeśli stoi, jeśli mieszkają w nim ludzie, komin musi być. Żyjemy na takiej szerokości geograficznej, że jeszcze zdarzają się ostre zimy, więc nasze domy powinny być ogrzewane, choćby tylko kilka miesięcy w roku, ponieważ nagromadzenie zimnej wilgoci w nieogrzewanym budynku, może go szybko zniszczyć.

Kominy są częścią każdego krajobrazu

Wkład kominowy kwasoodpornyIstnienie kominów odprowadzających dym z kotłowni, czy paleniska, niestety nie dotyczy tzw. „wielkiej płyty”, ponieważ tam, ciepło doprowadzane jest do mieszkań najczęściej rurami cieplnymi z pobliskiej kotłowni, a same kominy na bloku, to tylko wentylacja. Mieszkańcy nie mogą instalować u siebie w mieszkaniu żadnych pieców, w których mógłby być spalany jakikolwiek materiał opałowy. Nie ma takiej możliwości. Nie ma też możliwości instalowania kominków, ale wielu mieszkańców bloków zastępuje sobie ten zakaz, instalując kominki elektryczne. Inaczej ma się sprawa z właścicielami domów, gdzie komin – to konieczność. Kotłownia jest pierwszym, wykańczanym pomieszczeniem w nowym budynku. I nie ma się co dziwić, ponieważ taki surowy budynek powinien bez pośpiechu schnąć, przez co właściciel (jeszcze w nim nie mieszkając) ogrzewa go. I tutaj nieodzowny staje się porządny komin, z odpowiednim wkładem kwasoodpornym i żaroodpornym. Taki wkład powinien wytrzymać wysoką temperaturę (chwilami nawet do 1000 stopni), oraz oczywiście być nierdzewny.

Całoroczne opady deszczu mogłyby taki wkład szybko zniszczyć. Dlatego na kominy nakłada się tzw. nasady kominowe, zapobiegające nie tylko nadmiernej wilgoci z opadów, ale także chroniące komin przed dostaniem się jakiegoś ptaka, czy innego zwierzęcia, które mogłoby zatkać przewód kominowy, doprowadzając do niebezpiecznej niedrożności komina.

Najnowsze informacje na http://www.kominy24.pl