Najlepszy samochód dla dziecka

Najlepszy samochód dla dziecka

  • Post author:
  • Post category:Zabawki

Zabawki są niezbędne każdemu dziecku do prawidłowego rozwoju, dlatego rodzice kupują im średnio po kilka zabawek rocznie. Bywają lepsze i gorsze, ale na pewno największym zainteresowanie cieszą się przeróżne pojazdy elektryczne.

Jaki wybrać samochód dla dziecka?

samochody dla dzieciPowszechnie się uważa, że to chłopcy bawią się samochodami, ale coraz częściej można zobaczyć dziewczynki nimi się bawiące. Mogą to być małe samochody do zabawy na dywanie, ale także duże modele, w których dzieci mogą jeździć. Samochody dla dzieci zasilane na akumulator są dostępne w wersji klasycznych sedanów z niskim zawieszeniem lub terenowych pojazdów z dużymi kołami. Większość z nich jest dozwolona dla dzieci od trzeciego roku życia, ponieważ wymagają one samodzielnego kierowania. Nie jest to trudne zadanie, bo autka mają jedynie do kierowania pedał gazu, przycisk włączający silnik i kierownicę. Celowo w samochodach nie ma pedału hamulca, bo mógłby się mylić dzieciom z gazem. Hamulec automatycznie się włącza, kiedy maluch zdejmie stopę z gazu. W kwestii wyboru pojazdu, trzeba określić czy potrzebujemy model jedno czy dwuosobowy oraz w jakich warunkach dziecko będzie z niego korzystać. Sedany najlepiej się sprawdzają na asfalcie i równych nawierzchniach, natomiast terenowe samochody będą idealne na terenie trawiastym, kamienistym czy piaszczystym. Auta mają napęd na cztery koła, posiadają boczne lusterka, klakson i światła led z przodu i z tyłu. Z pewnością taki zakup będzie strzałem w dziesiątkę i spodoba się dziecku.

W kwestii ceny, samochody nie należą do najtańszych zabawek. Są mocno zaawansowane technologicznie więc najtańszy model może kosztować około trzystu złotych. Najwięcej trzeba będzie zapłacić za modele z licencją znanych producentów samochodowych.