Najlepsze podłoża do hodowli w terrarium

Najlepsze podłoża do hodowli w terrarium

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Wiele osób przychodząc do mojego sklepu pyta się o najlepsze podłoże, które można użyć w terrarium. Jak się okazuje, nie można jednoznacznie powiedzieć, które podłoże będzie najlepsze. To zależy od tego, jakie zwierzęta mają przebywać w terrarium, na jakiej higienie Ci zależy, a także od poziomu wilgotności. W terrariach trzyma się zwierzęta z różnych regionów świata, więc ich wymagania są różne. 

Jakie podłoże wybrać do terrarium?

podłoże do terrariumW każdym bądź razie w terrariach występują trzy rodzaje podłoża. Są one najlepsze, ponieważ łączą w sobie najwięcej pożądanych cech. Jeśli chodzi o podłoże do terrarium do hodowania pająków oraz skorpionów, polecam Ci zwykłe trociny. Jednak musza one być wysuszone oraz nie posiadać pyłu drzewnego. Najlepiej jest przewiać je przez wiatrak przed wsypaniem do terrarium. Drugi typ podłoża to torf. Jest świetny jeśli chcesz hodować żółwie, niektóre pająki oraz pajęczaki, takie jak skolopendry. Najbardziej uniwersalnym podłożem, które jest do kupienia w każdym sklepie terrarystycznym są włókna kokosowe. Bardzo dobrze chłoną wilgoć, dlatego można stosować to podłoże do hodowli większych zwierzaków, takich jak jaszczurki. Z doświadczenia wiem, że w terrarium z takim podłożem bardzo dobrze czują się agamy brodate, legwany zielone oraz warany stepowe. Są oczywiście zwierzęta, które nie zwracają uwagi na podłoże. Można do nich zaliczyć wszystkie kajmany dostępne w sprzedaży.

Od tego, jakie podłoże zastosujesz zależy to, jak będzie zachowywać się dane zwierzę oraz czy będzie zdrowe. najważniejsza jest wilgoć oraz to, czy podłoże utrzymuje ciepło. Jeśli tak jest, myślę, że będzie dobrze się sprawdzać. Bardzo znaczące też jest to, czy nie robi się na nim pleśń, która może być niezdrowa dla niektórych gatunków jaszczurek, węży lub żółwi.