Na czym polega naprawa turbosprężarki

Na czym polega naprawa turbosprężarki

Cały samochód jest w ten sposób skonstruowany, że jeśli chcemy go używać w sposób w pełni bezpieczny i komfortowy, wszystkie jego składowe muszą być sprawne. Oczywiście są takie elementy, bez których da się poruszać samochodem, ale są też takie, które po zepsuciu unieruchamiają praktycznie całe auto. Do tej drugiej grupy należą turbosprężarki.

Profesjonalna naprawa turbosprężarki

turbosprężarka regeneracjaW każdym samochodzie znajdują się części bez, których auto nie jest w stanie funkcjonować. Silnik nie może dobrze pracować, jeśli uszkodzona jest turbosprężarka regeneracja tego elementu samochodu jest dużo lepszym rozwiązaniem niż zakup nowej. Pierwszym etapem regeneracji jest rozebranie całej turbosprężarki, a następnie wypiaskowanie obudowy oraz wypranie w pralce ultradźwiękowej części wewnętrznych. Jeśli cała turbina jest już czysta, mechanik może przystąpić do pracy nad nią. Wymienia on kolejno wszystkie zużyte części. Dobierając nowe części, powinniśmy raczej kierować się w kierunku tych z lepszej półki, ponieważ unikniemy w ten sposób kosztów w przyszłości. Części wewnętrzne turbosprężarki powinny być wykonane większości z niklu, dlatego że wewnątrz panuje bardzo wysoka temperatur, od ośmiuset do nawet tysiąca dwustu stopni Celsjusza, która mogłaby stopić niektóre elementy. Nikiel jest odporny na tak wysokie temperatury, co zwiększa całą żywotność turbosprężarki. Jeśli wszystkie części zostały już wymienione, można przystąpić do ponownego montażu turbosprężarki w samochodzie.

Koszt takiej regeneracji uwarunkowany jest rodzajem turbiny oraz wielkością powstałych uszkodzeń. Zazwyczaj jest to kwota w granicach siedmiuset złotych. Jeśli będziemy poprawnie użytkować samochód, to turbina po takiej regeneracji powinna sprawować się dobrze przez następne kilkaset tysięcy kilometrów.