Montaż klimatyzacji krok po kroku

Montaż klimatyzacji krok po kroku

Klimatyzacja przynosi wiele korzyści wszystkim domownikom. Obecnie na rynku można znaleźć klimatyzatory, który można wykorzystać przez cały rok, czyli nie tylko do chłodzenia, ale również do ogrzewania pomieszczeń. Dodatkowo większość urządzeń oczyszcza powietrze zanim zostanie ono nawiane do domu czy mieszkania.

Jak zamontować klimatyzację?

montaż klimatyzacji krakówJeśli zdecydujemy się na montaż klimatyzacji należy pamiętać, że najlepiej zlecić to przeszkolonym fachowcom, którzy wiedzą jak prawidłowo napełnić klimatyzator czynnikiem a także wykonać próbę szczelności całego układu. Zazwyczaj montaż klimatyzacji Kraków to koszt rzędu 900-1600 zł w zależności od rodzaju klimatyzatora oraz odległości pomiędzy jednostkami. Dlatego zanim zdecydujemy się na jakiegoś specjalistę warto poprosić go o wycenę. Sama ostatnio zdecydowałam się na montaż klimatyzatora typu Split, który składa się ze skraplacza (jednostka zewnętrznej) a także parownika, czyli jednostki wewnętrznej. Są one połączone ze sobą za pomocą kabli elektrycznych a także czujnikiem freonowym. Postanowiłam jednak zatrudnić fachowców do jego montażu, ponieważ ja nie miałam o tym zielonego pojęcia. Fachowcy przyjechali następnego dnia i zaczęli pracę od rozpakowania i sprawdzenia czy żaden z elementów układu nie jest uszkodzony. Następnie zabrali się do znalezienia odpowiedniego miejsca dla klimatyzatora. Po jego znalezieniu zabrali się za jego montaż, który trwał zaledwie kilka godzin. Po napełnieniu czynnikiem sprawdzili czy system jest szczelny i na tym ich praca się zakończyła.

Klimatyzacja to świetne rozwiązanie na upalne dni, jednak każdy użytkownik powinien pamiętać o tym, aby utrzymywać  układ w czystości, żeby ten nie stał się siedliskiem szkodliwych dla naszego zdrowia substancji, które będą się przedostawały do naszych pomieszczeń z nawiewanym powietrzem.