Mocna siatka przeciw ptakom

Mocna siatka przeciw ptakom

 

Wiele osób, które mieszkają w dużych miastach, borykają się z problemem niechcianych gości na parapetach i balkonach. Mowa tu jest głównie o ptakach, które hałasują, niszczą rośliny i zanieczyszczają powierzchnię, na której się znajdują.

Jak wygląda montaż siatki przeciw ptakom?

siatka przeciw ptakomZwykłe odstraszanie ptaków z balkonu czy okna nic nie da, bo one za chwilę znowu przylecą. Jeżeli upodobają sobie jakieś miejsce, to ciężko się ich pozbyć. Na szczęście istnieje kilka bezpiecznych metod, które pozwolą na skuteczne pozbycie się ich. Mogą to być kolce lub siatka przeciw ptakom, którą można zamontować na balkonie lub oknie. Tego typu siatka może też zabezpieczyć znacznie większe powierzchnie takie jak elewacje, dziedzińce, mosty czy wiadukty. Jej montaż jest bardzo prosty i nie wymaga używania wiertarki, gwoździ czy śrub. Siatka jest przeważnie sprzedawana w komplecie ze specjalnymi uchwytami, a nawet klejem. Dzięki takim elementom nie naruszymy elewacji budynku czy nie zniszczymy sobie parapetu. Wystarczy ją odpowiednio naciągnąć i zaczepić o haczyki, aby nie powstała wolna luka. Dostępne w sprzedaży siatki przeciw ptakom, mają różne rozmiary oczek, dzięki czemu można je dostosować do konkretnego rozmiaru ptaków. Taka siatka może też stanowić świetne zabezpieczenie dla kota, jeżeli mieszkamy na wysokim piętrze. Przeważnie tego typu siatki są wykonane ze sznurków polietylenowych, które są wytrzymałe, odporne na rozciąganie, pękanie czy przecieranie. Takie zabezpieczenie w 100 procentach chroni nas przed ptakami.

Jak widać, wcale nie jest takie skomplikowane pozbycie się niechcianych ptaków, które potrafią uprzykrzyć nam życie. Siatkę można łatwo założyć i zdjąć bez ryzyka uszkodzenia elewacji czy elementów konstrukcji, na której jest ona rozciągnięta.