Miękkie maty dla dzieci

Miękkie maty dla dzieci

  • Post author:
  • Post category:Zabawki

Pokój dziecka jest miejscem, w którym maluch spędza sporo czasu, zwłaszcza w pierwszych latach swojego życia. To miejsce gdzie śpi, je, a także się bawi. Maluchy przeważnie urzędują na podłodze, dlatego musi ona być odpowiednio do tego przygotowana.

Jak wygląda mata do pokoju dziecięcego?

maty dla dzieciZ pewnością zabawa na podłodze jest znacznie bezpieczniejsza niż na łóżku, kanapie czy przy stole. Jednakże musi ona być odpowiednio zabezpieczona. Maluch nie może się bawić na zimnych płytkach czy miejscu, gdzie panuje przeciąg. Dlatego też rodzice często kładą na podłodze w pokoju dziecięcym dywan lub wykładzinę, które są wygodnym podłożem oraz dobrze izolują od zimna. Jednak nie każdy chce lub może mieć dywan, zwłaszcza jeżeli chodzi o małych alergików. Tutaj sprawdzą się maty dla dzieci, które wykonane są ze specjalnych pianek. Przeważnie mają grubość od pięciu do dziesięciu milimetrów i zapewniają doskonałą amortyzację w razie upadku. Dzieci mogą po nich chodzić boso, gdyż nie posiadają ostrych zakończeń i nie uginają się pod ciężarem stóp. Przeważnie maty są sprzedawane w formie dużych puzzli lub kwadratów, które się ze sobą składa. Nie wymagają sklejania ani przytwierdzania na stałe do podłogi, gdyż są wykonane z antypoślizgowego materiału. Mogą mieć płaską bądź nieco wypukłą powierzchnię, która dodatkowo pomaga w stabilizacji i przeciwdziała poślizgnięciu się. W sprzedaży znajdziemy maty dla maluchów w formie jednokolorowych części lub gotowych powierzchni przedstawiających na przykład bohaterów z bajki.

Mata wcale nie musi być jednowymiarowa, ponieważ może także pełnić rolę edukacyjną. W sklepach dostępne są maty z cyframi, literami, wyrazami czy nawet słowami w języku obcym. Edukacja przez zabawę jest najlepszą formą nauki, zatem warto pomyśleć o jej zakupie.