Miękki kocyk dla dziecka

Miękki kocyk dla dziecka

  • Post author:
  • Post category:Handel

Dzieci uwielbiają się przytulać do miękkich rzeczy, bo ich skóra jest delikatna. Lubią też mieć ciepło i przytulnie, bo wtedy czują się bezpiecznie i komfortowo. Dzięki odpowiedniej pościeli i materiałom, z pewnością tak się poczuje. 

Rodzaje kocyków minky 

kocyki minkyKiedy rodzi się dziecko, to pielęgniarki zawijają maluszka w rożek, lub kocyk, który przyniosła ze sobą do szpitala mama. W lecie noworodka można owinąć w samą pieluszkę, a w zimie lepiej w grubszy kocyk. Na rynku znajdziemy kocyki minky, dzianinowe, czy bawełniane. Jeżeli zależy nam na kupnie jednego modelu, który będzie służył w ciepłe i chłodniejsze dni, to minky jest najlepszy. Kocyki te są dwustronne, dzięki czemu doskonale się sprawdzą podczas cieplejszych dni od strony bawełnianej, a w chłodniejsze dni od strony polaru. Bawełna doskonale chłonie wilgoć wiec maluszek się nie spoci, a minky nie przepuszcza wody i świetnie grzeje. Wewnątrz kocyk może być ocieplony warstwa specjalnej waty, lub posiadać specjalne kuleczki silikonowe, które są hipoalergiczne. Kocyki możemy spokojnie prac w pralce w temperaturze czterdziestu stopni Celsjusza i prasować od strony bawełnianej. Kiedy dziecko już wyrośnie z kocyka, to może on służyć jako mata do zabawy. Doskonale się sprawdzi jako przykrycie w wózeczku, czy łóżeczku malucha. Dostępny jest w kilku rozmiarach pasujących do wielkości łóżka i wózka. Kupując kocyk trzeba sprawdzać metki, na których są informacje dotyczące składu materiałów, aby były bezpieczne dla niemowlaka. 

Jeżeli nie wiemy co kupić na prezent dla niemowlaka, który ma już ubranka i komplet pościeli, to świetnym pomysłem jest kocyk minky, który na pewno się przyda. Takich artykułów nigdy nie jest za dużo, gdyż małe dzieci często brudzą rzeczy i dobrze jest mieć je na zmianę.