Miasto ze stojakami na rowery

Miasto ze stojakami na rowery

 

Od ponad czterech lat mieszkam w Olsztynie. Jest to miasto nadzwyczaj szybko rozwijające się. Odkąd tu jestem powstały tramwaje, ogromna galeria handlowa, polepszone zostały systemy dróg i chodników. Powstały nowe bloki mieszkalne. Jako że prowadzę aktywny tryb życia bardzo cieszy mnie, że miasto stawa również na sport. Jest ono między innymi uznawane za miasto sprzyjające rowerzystom.

Miasto przyjazne rowerom

wytrzymały stojak na roweryCo przyczyniło się do tego, że Olsztyn jest uznawany za jedno z miast przychylnych dla wielbicieli monośladów? Na pewno bogata sieć ścieżek rowerowych. Niemal wszystkie ważne szlaki komunikacyjne w mieście łączące strategiczne miejsca są nimi połączone pozwalając na bezkolizyjne funkcjonowanie wśród innych pojazdów oraz pieszych. Prowadzą one nie tylko w samym centrum zabudowań, ale również przez parki, okolice olsztyńskich jezior i las miejski. W tym ostatnim przypadku turystyczne szlaki rowerowe mogą zabrać nas do na prawdę niezwykłych miejsc. W naszym mieście bardzo dobrze został rozplanowany system postojów. Nie tylko na końcu ścieżek, ale również w każdym ważnym ich punkcie znajduje się wytrzymały stojak na rowery. To urządzenie pozwala na idealne rozplanowanie postojów i jest zbawieniem dla każdego rowerzysty. Przy nich często znajdują się wypożyczalnie rowerów, więc nawet nie posiadając własnego można skorzystać ze zdrowej i szybkiej formy transportu. Cykliczne imprezy plenerowe zachęcają całe rodziny do aktywnego spędzania czasu i wyboru.

Cieszę się, że moje miasto dba o swoich mieszkańców. Jako że jestem zagorzałym rowerzystą cieszę się, że mogę realizować swoją pasję bez obawy o kolizję z innymi pojazdami i bezpiecznie zostawić mój rower w miejscach do których się wybieram. Każdego z moich znajomych, którzy mnie odwiedzają zabieram na przejażdżkę.