Krok po kroku z sauną do włosów

Krok po kroku z sauną do włosów

 

Nasze włosy każdego dnia narażone są na szkodliwe działanie słońca i zmieniających się warunków atmosferycznych. Wystawianie głowy na promienie słoneczne, noszenie czapek, częste zmiany koloru, a nawet stosowanie dużej ilości kosmetyków może wpłynąć na wygląd kosmyków. W związku z tym istotne jest odpowiednie obchodzenie się z fryzurą. Jednym z popularniejszych sposobów wspomagających pielęgnację jest sauna.

Jak wygląda używanie sauny do włosów?

sauna do włosówStosowanie sauny do włosów to nie to samo, co stosowanie zwykłej sauny. Różnią się one przede wszystkim temperaturą – w przypadku urządzenia do włosów jest ona niższa i dostosowana do wrażliwości fryzury. Zanim jednak skorzysta się z sauny należy dobrze przygotować włosy. Mowa tu o umyciu ich szamponem oraz nałożeniu specjalnej odżywki. Bez ich nałożenia nawet najlepsza sauna do włosów nie zadziała dobrze, przez co cały zabieg nie da żadnego efektu. Po wykonaniu tych czynności fryzjerka spina włosy klientki, a następnie umieszcza ją pod specjalnym urządzaniem. Woda w saunie nagrzewa się, dzięki czemu powstaje para. W tym momencie nasze włosy poddawane są tak zwanej „parówce”, która wywołuje uwalnianie pozytywnych substancji z odżywki. Po kilkunastu minutach odżywka zostaje spłukana i zabieg dobiega końcu. Zaraz po jego wykonaniu włosy są dobrze odżywione, lśniące i sprężyste i pozostają takie przez kilka dni, aż do całkowitego wypłukania się preparatu.

Stosowanie tego typu zabiegu wiąże się z wieloma korzyściami. Jedną z nich jest między innymi to, że włosy są dobrze odżywione i zadbane po zabiegu. Dobrze jest zatem wybrać się od czasu do czasu do sauny i zafundować swoim włosom mini spa. Na pewno świetnie je to nawilży i odżywi. Zabieg, aby działał dobrze powinien być powtarzany kilka razy w miesiącu.