Kraje w których można prowadzić firmę

  • Post author:
  • Post category:Prawo

Obecnie prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Polsce staje się coraz trudniejsze. Nowe regulacje podatkowe i bardzo wysokie koszty założenia firmy wpływają na to, że większość początkujących przedsiębiorców korzysta z przywilejów, jakie przysługują im w innych państwach.

Gdzie założyć działalność gospodarczą

raje podatkowe dla przedsiębiorcówKażdy kto miał do czynienia z papierologią, która jest cechą charakterystyczną polskich urzędów, potwierdzi że nie należy to do największych przyjemności. Uzupełnianie stert niepotrzebnych kartek powoduje, że potencjalnemu przedsiębiorcy przestaje się chcieć cokolwiek robić. Co więcej koszty jakie ponosi osoba prowadząca firmę w Polsce są ogromne. Każdy trzeźwo myślący człowiek od razu zorientuje się, że bardziej opłacałoby mu się zarejestrować swoją działalność w jakimś innym kraju. Tak zwane raje podatkowe dla przedsiębiorców charakteryzują się zarówno tym, że podatki i ulgi podatkowe dla małych i średnich firm są dostosowane do ich możliwości, jak i tym, że liczba papierów ograniczona jest do minimum. Porównując nasz kraj do innych, w których opłaca się cokolwiek robić, można zauważyć, że różnica jest kolosalna. Podatki różnić się będą nawet o 15 punktów procentowych, co pokazuje ogromne zacofanie Polski pod tym względem. Już na pierwszy rzut oka widać, że przedsiębiorstwo prowadzone w tym kraju nie ma najmniejszych szans na przetrwanie. Jest to spowodowane oczywiście polityką poszczególnych ministrów finansów na przestrzeni ostatnich parunastu lat.

Przedsiębiorcy mający do wyboru Polskę i kraje z niższymi podatkami wybierają oczywiście o drugie rozwiązanie. Nikomu bowiem nie opłaca się płacić tak ogromnych sum tylko za to, że chcą uczciwie zarabiać. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale wysokie podatki mają bardzo zły wpływ na gospodarkę.