Klasyczne winietki z nazwiskami gości

Klasyczne winietki z nazwiskami gości

 

Organizowanie wesela i ślubu jest bardzo trudną sprawą, dobranie wszystkich elementów tak, żeby do siebie pasowały, podobały się parze młodej i jednocześnie nie przekraczały budżetu było nie lada zagwozdką. Moja kuzynka planowała niewielkie przyjęcie, a ja, jako że byłam jej najlepszą przyjaciółką i jednocześnie druhną, musiałam jej pomóc. Jedną z wielu rzeczy, która pozostała do załatwienia przed ślubem były winietki na stół z nazwiskami gości.

Winietki z kokardkami na ślubny stół

klasyczne winietki z kokardkąŚlub mojej kuzynki miał być skromny i elegancki, dlatego wszystkie ozdoby stołów były subtelne. Marta wymyśliła, że chce, aby jej klasyczne winietki z kokardką były delikatne, brudno- kremowe z jasno- bordowym obramowaniem w postaci tasiemki ułożonej w kształt malutkiej baretki. Znalezienie ich nie było wcale takie proste, ponieważ za każdym razem: a to kolor nie taki, a to kształt musi być inny. Moja kuzynka była bardzo wymagająca, cała jej wizja wesela musiała być dokładnie taka, jaką sobie wymarzyła. Dlatego w końcu poszłam do drukarni ślubnych zaproszeń i innych dodatków na salę weselną i tam przedstawiłam im wizję idealnych winietek z nazwiskami gości. Nie było problemu z ich wyprodukowaniem, więc zamówiłam je i mogłam na spokojnie dopinać resztę spraw, aby wszystko było gotowe na wielki dzień.

Po wydrukowaniu winietek z nazwiskami gości i odebraniu ich z drukarni wystarczyło już tylko ułożyć plan usadzenia poszczególnych członków imprezy. Stoły miały być ośmioosobowe i okrągłe, więc nie było to wcale takie łatwe, ponieważ ciocia Jadzia nie lubiła się z wujkiem Stasiem, a mama Panny młodej nie mogła nie siedzieć obok swojej siostry bliźniaczki. Gdy rozmieściliśmy już wszystkich piękne kartoniki z kokardkami udekorowały ich miejsca, pokazując im, gdzie mają siedzieć.