Jeden z główych rodzajów kompensatorów

Jeden z główych rodzajów kompensatorów

Wiele jest przedmiotów, które stworzone zostały specjalnie na potrzeby konkretnego mechanizmu lub urządzenia. Nie inaczej jest z kompensatorami – stosowane są do łączenia rurociągów i kanałów spalin w instalacjach przemysłowych, a ich zadanie polega na utrzymaniu właściwej kompensacji pomieszczeń.

Krótko o kompensatorach tkaninowych

profesjonalne kompensatory tkaninoweKompensatory mogą być wykonane z wielu materiałów. Jednak te najbardziej elastyczne, które sprawiają, że zachodzące w łączonych kanałach drgania ulegają redukcji, są wykonane z tkaniny. Ma ona budowę jedno- lub wielowarstwową i może być stworzona ze szkła, krzemionki, włókna ceramicznego, stali, fluoroplasty, materiału izolacyjnego czy elastomerów. Profesjonalne kompensatory tkaninowe zapobiegają przenoszeniu naprężeń oraz drgań powstałych podczas pracy rurociągu lub kanału i zmniejszają poziom hałasu. Posiadają lekką i łatwą do instalacji konstrukcję, a temperatura ich pracy może wynosić nawet do 1200 stopni Celsjusza. Wystarczy jeden kompensator, aby absorbować w tym samym czasie przemieszczenia występujące na różnych kierunkach. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kompensatorów o przekrojach okrągłym, prostokątnym albo przechodzącym z prostokąta w koło. Producenci kompensatorów tkaninowych dostarczają swój produkt pracownikom elektrowni, elektrociepłowni, zakładów chemicznych, cegielni, cementowni czy zakładów papierniczych. Takie rozwiązanie wykorzystywane jest w instalacjach, w których następuje przesył spalin, mediów sypkich czy gazowych, jak i w systemach wentylacji oraz klimatyzacjach.

Kompensatory to jeden z tych produktów, na które jest zapotrzebowanie w dużych zakładach przemysłowych. Jego producenci muszą dołożyć wszelkich starań, aby ich towar spełniał wszelkie wymogi oraz współpracował z różnymi rodzajami rurociągów i kanałów. Od tego zależy bezproblemowy montaż oraz prawidłowe funkcjonowanie całej instalacji.