Jakie osoby potrzebują konsultacji z ortodontą?

Jakie osoby potrzebują konsultacji z ortodontą?

  • Post author:
  • Post category:Zdrowie

Prosty zgryz jest podstawą zdrowych i pięknych zębów. Już od najmłodszych lad powinno się pielęgnować uzębienie i dziąsła małego dziecka. W przypadku zauważonych nieprawidłowości w tym asymetrii, niezwłocznie należy się dodać do lekarza ortodonty.

Dlaczego ludzie potrzebują ortodonty?

najlepszy gabinet ortodontyczny poznańOrtodonta jest lekarzem, który ma na celu pracować nad prawidłowym zgryzem u dorosłych i u dzieci. Przypisuje danej osobie indywidualnie dobrany aparat, dzięki czemu po jakimś czasie zęby stabilizują się w prawidłowym ustawieniu. Warto jest wybierać najlepszy gabinet ortodontyczny Poznań dysponuje szeregiem specjalistów z dziedziny ortodoncji, którzy są w stanie zniwelować wszelkie nieprawidłowości zgryzu. ortodonta jest przydatny na przykład, jeśli odziedziczymy małe szczęki urodziliśmy się ze zbyt dużymi zębami. I na odwrót: jeśli mamy duże szczęki ze zbyt małymi zębami. Taka sytuacja spowoduje przekrwienie, a nawet luki zębowe. Przede wszystkim do ortodonty trzeba się udać, jeśli mamy nadmiernie rozwiniętą wadę zgryzu, co jest widoczne gołym okiem. wówczas trzeba jak najszybciej pomyśleć o korekcji. Innym powodem są wszelkiego rodzaju urazy powodujące zmianę położenia szczęki w tym bolesne złamania. Ortodoncja może być pomocna dla tych, którzy doznali nie tylko urazów zewnętrznych, ale te urazy są tudzież spowodowane złymi nawykami oraz zaburzeniami czynnościowymi. Wszelkiego rodzaju odruchy typu ssanie palców lub długotrwałe używanie smoczka, kiedy to dziecko wypycha górne siekacze palcem jak aparat ortodontyczny, może skutkować wadą zgryzu.

 

W tych wszystkich przypadkach należy niezwłocznie zapisać się na konsultację do lekarza ortodonty, który dostosuje indywidualne leczenie. Nie trzeba się wstydzić noszenia aparatu, szczególnie gdy jest on na stałe. Należy go nosić, aby w przyszłości cieszyć się prostymi zębami.