Jakie badania można zrobić u okulisty?

Jakie badania można zrobić u okulisty?

Mając kłopoty ze wzrokiem niezbędna będzie wizyta u lekarza. Każda wątpliwość czy objaw powinien być z nim skonsultowany. Okulista posiada duży zakres badań, który może wykonać każdemu pacjentowi. Jeśli w zwykłym badaniu nic nie wyjdzie, robi się bardziej dokładne, które już wykryją źródło naszych dolegliwości. Wśród podstawowych badań okulista wykonuje między innymi komputerowe badanie wzroku, jego ostrość, ciśnienie wewnątrz oka, a także możliwe jest również badanie całego oka. Warto zdać sobie sprawę, że oprócz tych podstawowych badań można wykonać jeszcze kila dodatkowych.

OkularyPozwala to jeszcze dokładniej zbadać nasze oko i w razie czego odkryć chorobę. Kiedy widać niepokojące objawy, ale nie można dokładnie określić co nam dolega. Dodatkowe badania wykonuje się również podczas możliwości dziedziczenia jakiejś choroby, na przykład jaskry. Okulista dodatkowo może zaoferować nam więc badanie pola widzenia, które określa jaką czułość ma nasz nerw wzrokowy. Zdiagnozowanie tego schorzenia może pomóc nam odkryć inną bardzo poważną chorobę. Wśród nowoczesnych technik w walce o polepszenie wzroku znajduje się badanie obrazowe oka i ultra szerokokątne badanie dna oka. To pierwsze, jest to bardzo precyzyjne badanie pozwalające wykryć nam jaskrę, cukrzycę czy nawet nowotwór. Drugie jest jeszcze nowszym sposobem na dokładne obejrzenie całego oka. Pozwala na badanie oka od początku siatkówki aż do nerwu wzrokowego. Ostatnim jest USG oka. Pozwala ono zobaczyć co dzieje się w oczodole, ale również można dzięki niemy dostrzec zmiany w siatkówce.

Jak widać badanie oczu jest bardzo rozwiniętą dziedziną. Dzięki niej możemy odkryć wiele niebezpiecznych chorób i jak najszybciej zdecydować się na leczenie.