Jak przebiega depilacja laserem?

Jak przebiega depilacja laserem?

  • Post author:
  • Post category:Zdrowie

Każdego roku mnóstwo kobiet decyduje się na to, by wykonać sobie depilację laserową. Trzeba przyznać, że jest to bardzo popularny zabieg, który zdecydowanie ułatwia życie płci żeńskiej. Bowiem ciągłe golenie i wiążące się również z nim podrażnienia, bywają bardzo uporczywe oraz bolesne.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

depilacja laserowa SzczecinTaka depilacja laserem, przebiega w kilku etapach. Najpierw jednak należy się do niej odpowiednio przygotować. Przed depilacją jest przeprowadzany wywiad dermatologiczny. Ma on za zadanie wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, do wykonania zabiegu. Jeśli bowiem na nogach są rany, pacjent ma nowotwór bądź też łuszczycę, wówczas nie można wykonać depilacji. Takich przeciwwskazań jest o wiele więcej dlatego też każda pacjentka musi dokładnie odpowiedzieć na pytania by móc stwierdzić, czy może ona zostać poddana depilacji. Sama depilacja natomiast nie odbywa się w ciągu jednego dnia, a w ciągu kilku zabiegów, które dzielą odstępy kilkutygodniowe. Na depilację należy przyjść ze skórą ogoloną, jednak taką depilację można wykonywać tylko maszynką do golenia, by nie wyrywać włosków wraz z ich cebulkami. Depilacja nie jest bolesna, choć niektóre kobiety odczuwają pewien dyskomfort podczas wykonywania zabiegu. Taka depilacja musi być powtarzana kilka razy ze względu na to, że za jednym razem nie można usunąć wszystkich włosków. Dziś sporym ułatwieniem dla kobiet jest właśnie taka depilacja laserowa Szczecin oraz wiele innych miast mają na swoim terenie liczne gabinety, w których można ją wykonać.

Obecnie z depilacji laserowej, korzysta mnóstwo kobiet. Trzeba przyznać, że jest ona dużym ułatwieniem codziennego życia. Po jej wykonaniu, już nigdy nie trzeba się przejmować chociażby zabieraniem maszynki do golenia na wakacje.