Jak powinno wyglądać mieszkanie w stylu loft?

  • Post author:
  • Post category:Wnętrze

 

Styl industrialny inaczej zwany loftowym, zyskuje coraz liczniejsze grono zwolenników. Surowe wnętrza, przypominające nieco przemysłowe fabryki prezentują się bardzo gustownie i stylowo. Pomieszczenie w stylu loft możemy stworzyć zarówno w mieszkaniu w bloku, kamienicy czy domu, wystarczy tylko kilka prostych zabiegów.

Meble i dodatki w stylu loft

meble w stylu loftCharakterystyczną cechą stylu loftowego, jest przede wszystkim cegła na ścianie. W zależności od naszych upodobań, może to być tradycyjna cegła czerwona, bądź bardziej elegancka i szykowna cegła ręcznie formowana w jasnym odcieniu, najlepiej bieli. Nie koniecznie cegłą trzeba wypełniać całą przestrzeń ścian, możemy przyozdobić nią tylko jedną z nich bądź fragmenty ściany. Reszta natomiast może być pomalowana farbą białą lub szarą. Jeśli nie stać nas na cegłę dekoracyjną bądź z innych powodów nie możemy sobie na nią pozwolić ewentualną alternatywą, może być tapeta z motywem cegły. Jeśli chodzi o dekoracje i meble w stylu loft to zdecydowanie nie może dominować w nich drewno. Przede wszystkim większa część elementów powinna być wykonana z metalu bądź szkła. Dobrze będzie prezentował się prosty stolik kawowy ze szkła ze skórzaną, ciemną sofą. Zamiast drewnianych komód czy szaf, można zastosować metalowe szafy biurowe. By nieco ocieplić wnętrze, ciekawym pomysłem jest zastosowanie jako półek na książki, zdjęcia, czy drobne dekoracje, skrzyni na warzywa. Jeśli chodzi o oświetlenie najlepiej sprawdzą się proste lampy przemysłowe.

Z racji, że wnętrza w stylu loft, nie są przesycone dodatkami powinniśmy ograniczyć je do minimum. Nie powinny być one również zbyt krzykliwe. Najlepiej sprawdzą się proste szklane wazony, okrągły, biało czarny zegar bądź antyrama ze zdjęciem fabryk. Zaś z firan oraz ozdobnych poduszek zdecydowanie powinniśmy zrezygnować.