Jak ozdobić sufit w mieszkaniu?

Jak ozdobić sufit w mieszkaniu?

 

Aranżacje wnętrz przybierają w dzisiejszych czasach rozmaite formy. Teraz zdobi się praktycznie wszystko, łącznie ze ścianami i sufitami. Jak chodzi o sufity to można powiedzieć, że jest to w jakimś sensie powrót do mody sprzed setek lat. W końcu na przykład w renesansie czy baroku popularne były bogate malowidła na sufitach i to zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w prywatnych. 

Dekoracyjna folia na suficie

sufity napinaneUrządzając wnętrza domów czy mieszkań w dzisiejszych czasach, mamy ogromne pole do popisu. Projektanci zasypują nas pomysłami na to, jak stworzyć idealną dla siebie przestrzeń. Wszelkiego rodzaju dodatki dekoracji są istotne dla ostatecznego efektu jak nigdy wcześniej. Dekoruje się podłogi, ściany, a w ostatnim czasie nawet sufity. W epoce renesansu czy baroku modne były malowidła na sufitach w postaci fresków. Na dzień dzisiejszy już raczej nie tworzy się obrazów, tylko się je nakleja. Bardzo popularne stają się tak zwane sufity napinane, które są folią PCV z obrazem, którą nakleja się na sufit. Napinany sufit nie zawsze musi przedstawiać jakiś wzór czy obraz. Do nowoczesnych wnętrz często stosuje się folie matowe lub nawet imitujące lustro. Jedynym minusem takich podwieszanych sufitów może być dość wysoka cena za metr kwadratowy. Jednak z drugiej strony takie sufity są nie tylko efektowne, ale też trwałe i niewymagające dużego zachodu przy zakładaniu. Samo nałożenie takiej folii nie powinno zająć więcej, niż kilkunastu godzin.

W dzisiejszych czasach staramy się, żeby wnętrza naszych domów czy mieszkań były naprawdę wyjątkowe. Stosujemy więc różne nietypowe rozwiązania, które na każdym kroku proponują nam projektanci. Od jakiegoś czasu bardzo modne stało się dekorowanie sufitów specjalnymi, naklejanymi foliami PCV.