Jak odmienić wygląd ogrodu?

Jak odmienić wygląd ogrodu?

Mieszkam na przedmieściach Poznania z rodziną. Wprowadziliśmy się tam, ponieważ odszedł mój ojciec, a mama została sama, a na jej głowie cały dom i ogród. Postanowiłem więc, że kupimy działkę i wybudujemy się w sąsiedztwie, by moja mama na starość miała w kimś oparcie, a wnuki były blisko babci.

A może deski kompozytowe i piękny taras?

deska tarasowaW ten sposób mieszkamy tam już pięć tam. Mama co prawda miewa się doskonale, jednak wiadomo, że nawet młoda i silna kobieta (a co dopiero dojrzała) nie jest w stanie wykonać pewnych prac wokół domu. Mama od zawsze uwielbiała naturę i żyła w zgodzie z nią. Gdy zbliżały się jej pięćdziesiąte piąte urodziny postanowiliśmy zrobić jej niespodziankę i odnowić zarośnięty ogród. Pod pretekstem naszego urlopu i doglądania wnuków mama wprowadziła się do nas, a my wraz z żoną i jej braćmi przystąpiliśmy do pracy. Zamierzaliśmy dać jej miejsce do odpoczynku, ale też po prostu piękne kwiaty i zieleń wokół. Głównym punktem miał być zadaszony taras. Do jego wykonania użyliśmy deski kompozytowe, ponieważ nie trzeba ich malować i impregnować, a zatem nie będą sprawiać problemu. Żona zajęła się koszeniem trawy i sadzeniem roślin, zaś my montowaliśmy deski tarasowe kompozytowe. Nie było to zbyt skomplikowane, jednak na całość metamorfozy mieliśmy tylko pięć dni. Wszystko dokładnie przemyślałem, dlatego byłem spokojny o czas. Deska kompozytowa oprócz tego, że jest odporna na mróz i upał, jest także antypoślizgowa. To ważne, ponieważ osoba starsza mogłaby się łatwo poślizgnąć i przewrócić. Efekt był naprawdę oszałamiający.

Dzięki zadaszeniu i zamontowaniu rolet mama będzie mogła przesiadywać tam nawet późną jesienią pijąc herbatę w kocu. Poza tym deska tarasowa prezentowała się naprawdę dobrze. Mama z pewnością się wzruszy, kiedy to zobaczy, już nie mogę się doczekać.

Czytaj więcej na: nowadeska.pl