Jak można zostać projektantem wnętrz?

Jak można zostać projektantem wnętrz?

 

Projektant wnętrz to bardzo ciekawy zawód. Zapewnia stały kontakt z klientem, pozwala na rozwój kreatywności i wyobraźni. Codziennie pojawia się coś nowego, a do tego jest to praca bardzo dobrze płatna. Z tego względu wiele osób marzy właśnie o zawodzie architekta wnętrz.

Jak zostać architektem?

nowoczesne projektowanie wnętrz na ŚląskuAby zostać dyplomowanym projektantem wnętrz, należy przede wszystkim skończyć odpowiednie studia. Kierunki takie zwykle znaleźć można na politechnikach. Studia projektowania wnętrz to lata bardzo ciężkiej pracy. Nauka ta polega bowiem nie tylko na wyuczeniu się definicji i sztywnych regułek. Architekt musi znać wiele dość trudnych programów komputerowych służących do projektowania. Musi znać zasady prawa budowlanego. Musi także umieć czytać również dość trudne rysunki techniczne. Do tego wszystkiego kandydat na projektanta musi wykazywać naturalne predyspozycje, a więc dobry smak, gust, zacięcie artystyczne i po prostu talent. Samo skończenie studiów to jednak nie wszystko. Teraz nowoczesne projektowanie wnętrz na Śląsku wymaga ciągłej, wieloletniej nauki. Dobry projektant, którego projekty będą znane i cenione, musi stale podążać za bieżącymi trendami. Cały czas musi poznawać nowe rozwiązania, nowych designerów, projektantów mebli. Musi znać nowinki technologiczne wykorzystywane w architekturze. Do tego wszystkiego musi mieć zdolność pozyskiwania klientów, umiejętność bezpośredniego z nimi kontakt. Musi znać się na architekturze, sztuce, modzie, budowlance i marketingu.

Praca architekta wnętrz nie należy do łatwych. Jest to na pewno zawód bardzo ciekawy, niesłychanie pasjonujący, ale także wymagający. Dobry projektant tak jak lekarz czy prawnik uczy się przez całe swoje życie. Do tego musi zmagać się ze wciąż rosnącą konkurencją.