Jak korzystać z sauny fińskiej?

Jak korzystać z sauny fińskiej?

 

Do sauny powinniśmy chodzić całkowicie rozebrani bez jakiegokolwiek ubrania. Powinniśmy się rozebrać do naga po to, aby żadne ubrania ani inne rzeczy nie przeszkadzały nam. Niestety wiele osób nie przestrzega tego i wchodzi do sauny w stroju kąpielowym czy też innym w kostiumie tłumacząc się, że wstydzą się swojej nagości.

Prawidłowe korzystanie z sauny

producent saun fińskichZ sauny według zasad i regulaminu powinniśmy korzystać bez jakiegokolwiek okrycia. Kiedy zakładamy kostium i wchodzimy do sauny to możemy doświadczyć poparzenia, ponieważ siedzimy w saunie około 10 minut, gdzie występuje temperatura sięgająca 90 stopni. Kiedy mamy na sobie ubranie lub jakikolwiek inny kostium to może on bardzo mocno przylegać do ciała, przez co nie dochodzi do swobodnej wymiany ciepła w saunie. Decydując się na wypoczynek w saunie całkowicie nago doznamy niesamowitego komfortu wypoczynku, a także pewnie się zrelaksujemy. Producent saun fińskich informuje nas o tym, aby do sauny wchodzić całkowicie nago po uprzednim umyciu działa. Dodatkowo klapki pozostawiamy przed wejściem do sauny. Podczas korzystania z sauny należy usiąść nagim ciałem na ręczniku i rozłożyć go tak, aby pokrywał całą część ciała, również też pod stopami. Na koniec już, kiedy odpowiednio się zrelaksujemy należy schłodzić ciało zimną wodą, a później udać się jeszcze na dodatkowy odpoczynek. Sauna fińska jest również połączeniem dwóch zabiegów, które stosujemy i mowa tutaj o stosowaniu ciepło i zimno lecznictwa.

Z sauny fińskiej zaleca się korzystać nie częściej niż raz w tygodniu. Jednak w przypadku osób, które cały czas korzystają z sauny mogą to być zabiegi stosowane nawet dwa razy w tygodniu, ale wtedy odstęp minimalny korzystania z sauny powinien wynosić minimum 4 dni. Poleca się korzystanie z sauny wszystkim osobom, ponieważ jest to nie tylko odpoczynek i relaks do organizmu, ale także pozbycie się zbędnych toksyn.