Indywidualne projektowanie ogrodów na Śląsku

Indywidualne projektowanie ogrodów na Śląsku

Tworzenie ogrodu od podstaw ma kilka etapów. Aby ostateczny efekt prac był zadowalający warto przestrzegać kilku zasad oraz kolejności w jakich trzeba wykonywać poszczególne zadania. W dobrym projekcie ogrodu nie pomija się żadnych, nawet najmniej istotnych elementów jak ogrodzenie, droga dojazdowa czy drzewa.

Dopasuj ogród do swoich potrzeb

projektowanie ogrodu na ŚląskuDzięki temu, przystępując do dalszego rozplanowywania przestrzeni widzimy już istniejące elementy zabudowy i roślinności, których nie możemy zmienić. Warto zastanowić się jakiego ogrodu pragniemy. Może on bowiem pełnić kilka funkcji i warto o wszystkich oczekiwania powiadomić projektanta ogrodu. Jeśli projektujemy ogród samodzielnie również powinniśmy określić dokładnie jakie potrzeby ma każdy z domowników. Kobieta na pewno będzie chciała posiadać w ogrodzie piękne rośliny, a może małą przestrzeń na zasadzenie owoców i warzyw. Mężczyźni tymczasem potrzebują przestrzeni na przechowywanie narzędzi. Dużą popularnością cieszą się ogrody z małym domkiem gospodarczym, w którym można majsterkować. Jeśli w domu są dzieci część ogrodu może zostać zagospodarowana na plac zabaw. Projektowanie ogrodu na Śląsku jest łatwiejsze jeśli klient z góry określi swoje preferencje. Wszystkie elementy i atrakcje, które pragniemy mieć w ogrodzie powinny ostatecznie zostać umiejscowione na planie. Infrastruktury nie powinno umieszczać się w ogrodzie przypadkowo. Każdy element powinien zostać zaplanowany w sensowny sposób, tak aby łatwo było do niego dotrzeć, podciągnąć wodę lub elektryczność.

Plac zabaw na przykład powinien zostać umiejscowiony w zacienionym miejscu, w pełnym słońcu warto posadzić rośliny, które potrzebują wielu promieni słonecznych i tak dalej. Dlatego zatrudnienie profesjonalisty jest dobrym rozwiązaniem. Sami często nie potrafimy rozplanować wszystkich elementów tak, aby tworzyły spójną całość.