Idealne klocki dla dzieci

Idealne klocki dla dzieci

  • Post author:
  • Post category:Zabawki

Zabawa jest dla dzieci narzędziem do poznawania świata i nauki nowych umiejętności. Rolą rodziców jest wspieranie tego procesu przez dawanie dziecku mądrych zabawek które będą rozwijały nie tylko jego umiejętności manualne.

Jakimi klockami się bawią małe dzieci?

klocki dla małych dzieciNoworodki i niemowlaki przez pierwsze miesiące życia, nie potrafią jeszcze bawić, gdyż ich odruchy są niekontrolowane. Pierwsze zabawki dla dzieci, to przede wszystkim grzechotki i gryzaki oraz miłe w dotyku przytulanki. Czas na klocki dla małych dzieci przyjdzie dopiero. kiedy maluch nauczy się siedzieć i dobrze chwytać przedmioty. Ponieważ tak małe dzieci, mają etap w rozwoju, polegający na badaniu każdego przedmiotu oralnie, to trzeba pamiętać, aby nie dawać mu zbyt małych przedmiotów, które mógłby połknąć. Klocki są idealne dla każdego dziecko, ponieważ świetnie rozwijają małą motorykę, wspomagają logiczne myślenie, planowanie przestrzenne czy koncentrację. Im starsze dziecko, tym więcej czasu może poświęcić na zabawę jednym przedmiotem. Dla przykładu, roczne dzieci potrafią jedynie burzyć budowle postawione przez rodziców, natomiast już dwulatek sam tworzy konstrukcje z kilkunastu klocków. Dla małych dzieci, klocki mogą być drewniane, gumowe czy plastikowe. Wszystkie modele muszą mieć ścięte rogi i zaokrąglone brzegi, aby były bezpieczne dla malucha. Najważniejsze żeby miały odpowiedni rozmiar, niepozwalający na wsadzenie ich do buzi. Pierwsze klocki są idealnym prezentem już dla dwunastomiesięcznego dziecka.

Wszystkie zabawki dla dzieci, powinniśmy kupować w sprawdzonych sklepach, gdzie mają one niezbędne certyfikaty jakości. Klocki nie są drogimi zabawkami, więc każde dziecko powinno je mieć już od najmłodszych lat, bo intensywnie wspierają rozwój dziecka.