Gruba folia na kiszonkę

Gruba folia na kiszonkę

Tak jak my lubimy kiszone ogórki i kapustę, tak zwierzęta hodowlane lubią ukiszoną trawę. Jest to ich przysmak, dlatego rolnicy chętnie ją przyrządzają. W jaki sposób się to robi? Wystarczy mieścić trawę w specjalnej folii kiszonkarskiej. Dlaczego nie wystarczy zwykła folia budowlana? A dlatego, że to folia kiszonkarska ma o wiele lepsze parametry techniczne.

Parametry folii kiszonkarskiej

gruba folia kiszonkarskaJest bowiem odporna na przebicia, jak i przetarcia, dlatego nawet ostre źdźbło trawy jej nie przebije, dzięki czemu pod folią będą panowały odpowiednie warunki do kiszenia pokarmu dla zwierząt. Taka gruba folia kiszonkarska jest też odporna na starzenie wywoływane promieniowaniem słonecznym. Przecież kiszenie będzie odbywało się na zewnątrz, pod gołym niebem, dlatego ta odporność jest niezwykle ważna, jeśli nie chcemy aby folia straciła swoje właściwości na skutek intensywnego słońca. Według producentów taka folia doskonale sprawdza się o każdej porze roku, także zimą. Najlepiej jest zdecydować się na folię czarno-białą. Biała warstwa, jeżeli ułożymy ją od strony zewnętrznej, będzie odbijała promienie słoneczne, dzięki czemu temperatura pod folią będzie zawsze optymalna. W ten sposób zostaną stworzone bardzo dobre warunki do kiszenia. Tak przygotowana karma będzie z pewnością przysmakiem dla każdej krowy. Folia kiszonkarska dostępna jest u producentów w różnej szerokości – od 6 do nawet 14 m.

Możemy wybrać nawój 25 mb, 33 mb czy też 50 mb. Jeżeli zależy nam na folii elastycznej, gazoszczelnej i odpornej na promieniowanie UV oraz na przebicia, folia kiszonkarska dwustronna (czarna i biała) będzie doskonałym wyborem, z którego z pewnością będziemy zadowoleni. Słowem podsumowania, każdy rolnik powinien pamiętać o tym, aby kupować jedynie materiały eksploatacyjne najwyższej jakości.