Gdzie stosuje się sitodruk?

Gdzie stosuje się sitodruk?

  • Post author:
  • Post category:Reklama

 

Poligrafia dwudziestego pierwszego wieku ma nam do zaoferowania niezliczoną ilość nowatorskich technik druku. Może być on wykonywany praktycznie na każdej powierzchni i bez względu na tworzywo, z którego jest zrobiony obiekt, na który chcemy coś wydrukować.

Co nazywamy sitodrukiem?

sitodrukSitodrukiem jest technika druku, w której formą drukową jest szablon nakładany na siatkę, a wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę. Tą techniką najczęściej wykonuje się nadruki na tekstyliach jak koszulki, bluzy, czapki, ale jest także stosowany na wszelkiego rodzaju gadżetach reklamowych jak kubki, czy długopisy. Sitodruk to metoda, która doskonale nadaje się do zadruku płaskich powierzchni. Druk wykonany tą metodą charakteryzuje się dużą odpornością podczas użytkowania, czy w przypadku tekstyliów – prania. Jedną z największych zalet sitodruku jest cena. Jest ona bardzo niska, szczególnie przy większych zamówieniach. Tą metodą możemy drukować w dowolnym kolorze więc nie ogranicza nas w żaden sposób. Należy nadmienić, że w przypadku nadruków na bluzach, koszulkach lub innych tekstyliach, pod właściwym nadrukiem, stosowany jest biały podkład. Ma to miejsce, by zachować idealne odzwierciedlenie pierwotnego projektu. Sitodruk jest jedną z najbardziej uniwersalnych form robienia nadruków. Jest tani, a przy tym wytrzymały, co tworzy idealną relację jakości do ceny. Popularność sitodruku ciągle rośnie i większość marek odzieżowych skłania się ku korzystaniu właśnie z tej metody nanoszenia druku na tekstylia.

Ta metoda jest teraźniejszością, ale jednocześnie przyszłością tworzenia odzieży własnego projektu. Zakłady poligraficzne zajmujące się tego rodzaju drukiem, realizują jednak nie tylko nasze projekty, ale i projekty własne, na bazie własnych szablonów.