Gazowy grill do ogrodu

Gazowy grill do ogrodu

 

Uwielbiam jedzenie z grilla, mój mąż również. Od wiosny do jesieni, o ile tylko pogoda sprzyjała, staraliśmy się jak najczęściej przygotowywać potrawy z grilla. Mięso, warzywa, czasem nawet grillowane owoce. W końcu jednak nasz grill wyzionął ducha i należało znaleźć dla niego jakiś dobry zamiennik, im szybciej, tym lepiej.

Wybór idealnego grilla gazowego

grill gazowy broil king imperialStary grill był węglowy i chociaż uważamy oboje, że takie grillowanie ma swój klimat, to jednak jest to dość czasochłonne rozwiązanie. Najpierw grill trzeba rozpalić, potem uważać na temperaturę… Doszliśmy do wniosku, że pora na jakąś zmianę. Poczytaliśmy o różnych rozwiązaniach i zdecydowaliśmy, że kupimy grill gazowy. Nie zależało nam na pierwszym modelu z brzegu, ale na czymś naprawdę praktycznym i funkcjonalnym, co będzie idealnie sprawdzać się na co dzień, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak często korzystamy z tego urządzenia, by zrobić jedzenie. Naszą uwagę zwróciła marka Broil King, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Jeśli mamy wydać więcej pieniędzy na grill, to tylko na jeden z lepszych na rynku, który będzie nam dobrze służył przez wiele lat. Wybraliśmy się do kilku sklepów, które miały grille w ofercie i naszą uwagę zwrócił grill gazowy Broil King Imperial, jeden z bardziej luksusowych produktów od tego właśnie producenta. Spodobało nam się, że jest w nim dużo miejsca na dodatkowe akcesoria i mieści sporą butlę z gazem. Poza sporym rusztem posiada też boczny palnik, na którym można podgrzać zupę, sos czy zagotować wodę.

Nowy grill okazał się świetnym nabytkiem. Grzeje bardzo równomiernie, więc nie trzeba się przejmować, że jedzenie z jednej strony się przypala, a z drugiej wciąż jest surowe. Do tego posiada lampki, które sprawiają, że nawet wieczorami grilluje się przyjemnie i zawsze dokładnie widać, co robimy i czy jedzenie jest już gotowe.