Fotelik do jazdy rowerem

Fotelik do jazdy rowerem

 

W dzisiejszych czasach rodzice małych dzieci nie muszą rezygnować z aktywnych form spędzania wolnego czasu. Produkty umożliwiające spędzanie wspólnych chwil w aktywny sposób są powszechnie oferowane przez producentów. Dzięki fotelikom rowerowym nie tylko nie trzeba rezygnować z własnego hobby, ale można je dzielić z całą rodziną. Większość rodziców zadaje sobie jednak pytanie jaki fotelik będzie odpowiedni. 

Czym kierować się przy zakupie fotelika?

Foteliki rowerowe bobikeOdpowiedź na to pytanie jest oczywiście prosta – wygodą i bezpieczeństwem dziecka. Aby jednak właśnie owe bezpieczeństwo zapewnić muszą zostać spełnione pewny kryteria. Przede wszystkim przewożenie dziecka w foteliku rowerowym jest możliwe dopiero gdy maluch siedzi samodzielnie i wytrzymać w pozycji siedzącej przez dłuższy czas bez zbędnego wysiłku dla mięśni. Foteliki rowerowe bobike zabezpieczają dziecko od boku i są na tyle wysokie by wystawać ponad główkę co zapewnia odpowiednią ochronę. Pamiętać jednak należy, że elementem obowiązkowym w trakcie nawet najkrótszej przejażdżki jest jest kask. Poza tyn element niezbędny stanowią pasy bezpieczeństwa zarówno w postaci regulowanych szelek jak i pasów zabezpieczających nóżki przed szprychami w kole roweru. Dobry fotelik oznaczony jest certyfikatem EN 14344 rozpoznawalnym na terenie całej europy bądź certyfikatem TUV/GS w obrębie całego świata. Zakupując taki fotelik mamy nie tylko pewność, że jest bezpieczny dla naszego dziecka, ale także zapewnia komfort w trakcie jazdy.

Wybór odpowiedniego fotelika rowerowego nie jest prostym zadaniem. Zanim dokonamy zakupu warto zapoznać się z kryteriami jakie musi spełniać, aby jego używanie nie przyprawiało o strach. Sprzedawcy w sklepach stacjonarnych czasem nie posiadają specjalistycznej wiedzy, dlatego warto zdobyć ją zanim udamy się do sklepu.