Dron (nie) tylko dla profesjonalistów

Dron (nie) tylko dla profesjonalistów

  • Post author:
  • Post category:Handel

“Najlepsze zdjęcia to te, które wykonane są z lotu ptaka“ – tak właśnie mawiał mój przyjaciel fotograf, który od wielu lat podróżuje po najpiękniejszych zakątkach ziemi z dronem w plecaku. Dronem zwykłym, niedrogim, rekreacyjnym. Zmienił w nim jedynie kamerę aby móc robić zdjęcia w najwyższej jakości.

Od helikoptera po dron

drony rekreacyjneO dronach powiedziano już wiele i nawet nie wiem, czy w ogóle trzeba je jeszcze reklamować. Na rynku znajdziemy te przeznaczone dla profesjonalistów (cena takiego sprzętu może sięgać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych) oraz dla użytkowników indywidualnych, czyli tzw. drony rekreacyjne. Ja należę do tej drugiej grupy osób, które kupiły drona dla rozrywki. Jak tylko zobaczyłem pierwsze takie urządzenia, od razu wiedziałem, że jest on dla mnie. Latająca zabawka niby nie jest niczym nowym, bo przecież od wielu lat mamy zdalnie sterowane helikoptery (których przez całe życie zebrałem ponad pięćdziesiąt), ale dron to jednak zupełnie coś innego. Wbudowana kamera pozwala na zrobienie zdjęć i wykonanie filmów z lotu ptaka, natomiast opcja podglądu na żywo sprawia, że możemy poczuć się jak na pokładzie małego śmigłowca. W sklepach znajdziemy drony rekreacyjne zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych użytkowników w bardzo przystępnej cenie. Co więcej, te rekreacyjne są dużo bardziej odporne na upadki niż te profesjonalne (z takich korzysta osoba, która sterowanie opanowała do perfekcji), więc bez obaw o trwałe uszkodzenie możemy latać w przestworzach.

Może zabrzmi to banalnie, ale świat podziwiany z góry jest zupełnie inny niż ten, do którego przywykliśmy chodząc po ziemi, więc zrozumiałem dlaczego piloci prawdziwych samolotów – czy też innych maszyn latających – tak kochają swoją pracę. Każde miejsce zyskuje, gdy spojrzy się na nie z innej perspektywy.