Dron a nowoczesne technologie

Dron a nowoczesne technologie

Drony mogą się okazać bardzo pomocne przy wielu akcjach ratunkowych – szczególnie w miejscach, gdzie dostęp człowieka jest trudny.

Drony to krok milowy w rozwoju technologii

dronDużo szybciej puścić jest w miejsce, gdzie możliwe są jakieś ofiary dron z kamerą – które pokarzą dokładnie, czy jest ktoś w dany m miejscu – a podejrzewam, że są i drony wyposażone w kamery termowizyjne, które pozwolą na jeszcze łatwiejsze zlokalizowanie ludzi – szczególnie tych żywych. Dlatego uważam że drony z kamerą te ratunkowe powinny mieć oba typy kamer. Oczywiście obie w dużej rozdzielczości. Quadrocopter może unieść trochę ciężaru więc myślę, że dwie kamery nie byłyby dla niego aż takim problemem. Myślę, że w przeciągu kilku lat drony zrewolucjonizują wiele usług. Nie tylko te ratownicze ale i reklamowe lub nawet jako dostawę. Myślę, że dostawa za pomocą zdalnego drona, sterowanego sygnałem gps. Znacznie przyspieszy dosawty kurierskie z powiedzmy dwóch dnia na kilka godzin. Ratownicy będą mogli szybko przetransportować apteczki i wszystkie potrzebne rzeczy na miejsce wypadku, żeby każdy z boku mógł udzielic pierwszej pomocy. A jak wiadomo, taki szybki dron szybciej doleci niż jakakoliwke karetka dojedzie, również przyszłe jet packi mogą mieć bardzo podobny wpływ na różne usługi.

Wyobraź sobie dostawcę pizzy, który po pierwsze od silnika ogrzewa pizze a po drugie doleci tak szybko, że jest w stanie dostarczyć zanim pizza ostygnie, myślę że jest to bardzo przełomowe – nie powiem, żeby mi chodziło właśnie o pizze, ale o każde usługi, które mogą być dostarczone przez osoby. Pizza, paczka itd. omijając korki i ulice. Czy to nie piękna wizja