Dostawianie zęba, naprawa protez i inne usługi protetyczne

Dostawianie zęba, naprawa protez i inne usługi protetyczne

 

Protezy zębowe przeznaczone są nie tylko dla ludzi starszych, którzy utracili już własne zęby stałe. Z protez korzystają również osoby po wypadkach komunikacyjnych i innych, w których doszło do wybicia lub złamania jednego albo kilku zębów.

Tworzenie i zakładanie protez częściowych oraz całkowitych

protetyka cennik olsztynObecnie protezy zębowe wykonywane są z najwyższej jakości materiałów. Są to oczywiście materiały antyalergiczne. Dzięki temu noszenie protezy będzie przyjemne – nie będą powstawać afty, stany zapalne w obrębie jamy ustnej. Jest wiele rodzajów protez zębowych, a ich tworzeniem zajmuje się dział stomatologii, jakim jest protetyka. Nie da się ukryć, że najczęściej wykonywane są protezy zębowe częściowe oraz protezy całkowite. Proteza całkowita obejmuje jeden łuk zębowy (można oczywiście założyć taką protezę na oba łuki). W przypadku protez częściowych należy stworzyć taką protezę, która nie będzie się wyróżniać na tle innych zębów (musi być do nich dopasowana kolorystycznie). Taki protetyka cennik olsztyn można znaleźć na stronach internetowych gabinetów, które na co dzień świadczą usługi protetyczne. Wśród tych usług można liczyć również na wzmacnianie konstrukcji protez – szczególnie tych, które zostały wykonane kilka, kilkanaście lat temu, a pacjent nadal chce je nosić. Protezy dotyczą nie tylko kilku zębów. Można równie dobrze stworzyć protezę jednego zęba. Dostawianie lub wymiana zęba są bardzo popularne.

Protetyk jest w stanie stworzyć ząb, który nie będzie różnił się niczym od pozostałych zębów – różnica nie będzie zauważalna. Protetycy zajmują się także naprawianiem protez złamanych czy pękniętych, co może się zdarzyć – zwłaszcza w przypadku długo używanych protez zębowych. Dostawienie klamry, zęba, sklejenie protezy nie jest długotrwałe. Zazwyczaj taka usługa stomatologiczna trwa ok. 1 godziny.