Doskonała kawa ziarnista

Doskonała kawa ziarnista

Spora część społeczeństwa nie wyobraża sobie dnia bez kawy. Pomimo, że kawa jest używką, to zawarta w niej kofeina niejednemu z nas pozwala funkcjonować od samego rana na najwyższych obrotach. Możemy ją przygotowywać na wiele sposobów.

Kawy ziarniste firmy Lavazza

kawa lavazza ziarnistaNa rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów kawy mielonej, rozpuszczalnej i ziarnistej. Najlepsza jest niemielona, bo posiada naturalnie, intensywny aromat. Kawa może mieć niską, średnią, albo bardzo wysoką zawartość kofeiny, ale zawsze to będzie pobudzający napój. Jedną z najlepszych na rynku jest kawa Lavazza ziarnista, którą możemy przygotować w tradycyjny sposób, albo w ekspresie. Do jej przyrządzenia będzie nam potrzebny młynek do kawy, którym zmielimy ziarna chwilę przed zaparzeniem, bo takie są najlepsze. Aby zachować jej intensywny aromat, konieczne jest przechowywanie ziaren w szczelnie zamkniętym pojemniku. Możemy ją pić w formie mocnego espresso, lub lekkiego cappuccino, lub latte z dużą ilością mleka. Sposób picia jest kwestią gustu i przyzwyczajenia. W kawiarniach kawa Lavazza jest podawana z dodatkiem soku imbirowego, bitej śmietany i cukru. Jest ona jedną z najczęściej kupowanych kaw w Polsce, bo posiada bogaty smak i intensywny aromat. Firma Lavazza posiada kilka rodzajów kaw ziarnistych od delikatnych po mocne, długo parzone. Może ona posiadać delikatny słodkawy smak z kwiatową nutą, albo mieć posmak goryczki. Zależy on od rodzaju użytych ziaren i sposobu ich uprawy. Jest ona w stu procentach naturalna.

Dobrą kawę możemy kupić w specjalnych sklepach dla kawoszy, gdzie znajdziemy tylko markowe kawy, lub bezpośrednio sprowadzane z plantacji i sprzedawane na wagę. Kawa Lavazza świetnie się nadaje na prezent dla osoby będącej smakoszem tego wyjątkowego napoju.