Domki letniskowe w Chochołowie

Domki letniskowe w Chochołowie

Jeśli pragniemy zaznać spokoju oraz świeżego, górskiego powietrza, ale nie mamy ochoty na wakacje w przepełnionych, dużych miejscowościach, idealnym wyborem będzie nocleg w niewielkiej wsi w województwie małopolskim – Chochołowie. Chochołów to wieś położona w idealnym miejscu, niedaleko gór Tatr, Zakopanego oraz Słowacji.

Nocleg w Chochołowskich chatach

domki chochołówChochołów to wieś położona w województwie małopolskim, tuż obok rzeki Czarny Dunajec. Znajduje się w niedalekiej odległości od polskich oraz słowackich gór. Ze względu na dobra lokalizację i popularność tego miejsca, organizowane są z niego częste wycieczki autobusowe do Zakopanego oraz Tatr. Z Chochołowa również bardzo łatwo dostać się do Słowacji – trasa do najbliższej słowackiej miejscowości liczy zaledwie 2 kilometry. Jest to niewątpliwym plusem lokalizacyjnym tej wsi. Chochołów to wieś położona na wysokości około 750 metrów nad poziom morza i jest tak zwaną typową „ulicówką”. Oznacza to, że wszystkie domy wybudowane zostały wzdłuż jednej, głównej ulicy. Jeśli chodzi o domki Chochołów słynie z tego, iż prawie wszystkie domostwa zbudowane są z drewnianych bali, w stylu góralskim. Przez to nazywany jest żywym skansenem, w którym bardzo stare, zabytkowe chaty przetrwały wiele lat. Wiele z tym urokliwych domków można wynająć w celu dłuższego pobytu. Chochołów leży w bliskim sąsiedztwie wielu stoków narciarskich oraz skoczni narciarskiej igielitowo – śniegowej, która zapewnia atrakcje zarówno w lato, jak i zima.  W samym Chochołowie możemy zobaczyć, oprócz drewnianych chat, zabytkowy kościół, Muzeum Powstania Chochołowskiego oraz odwiedzić możemy słynne termy.

Chochołów oferuje wiele atrakcji turystycznych oraz sportowych. Poza tym, od Chochołowa, przez wiele malowniczych miejscowości. aż do Gubałówki, prowadzi szlak turystyczny, idealny dla miłośników długich spacerów na świeżym powietrzu. Wieś ta oferuje turystom relaks, ciszę oraz spokój – a to wszystko w otoczeniu pięknych chat i przyrody.