Dlaczego bursztyn przeżywa renesans

Dlaczego bursztyn przeżywa renesans

  • Post author:
  • Post category:Handel

Mało kto wie, że polskie jubilerstwo od ładnych paru lat stoi na bardzo wysokim poziomie i jest bardzo cenione na świecie. Wybijamy się oryginalnością projektów oraz umiejętnością łączenia styli i surowców. Najbardziej pożądanymi na świecie wyrobami, pochodzącymi z naszego rodzimego rynku, są te z wykorzystaniem bursztynu. 

Jak bursztyn sprawdza się w jubilerstwie

bursztyn bałtycki cenaSurowiec, wykorzystywany w ostatnich latach przez naszych najlepszych projektantów biżuterii, jakim jest bursztyn, jest bardzo mocno niedoceniany przez nas. Można go znaleźć na polskich plażach i często wygląda niepozornie. Mało kto jest świadomy, że cena za kilogram bursztynu dochodzi nawet do kilu tysięcy złotych i cały czas rośnie. Znajdując więc niewielki fragment bursztynu możemy więc nieźle zarobić. Jak chodzi o bursztyn bałtycki cena oszlifowanego kamienia jest bardzo wysoka i zaczyna być porównywalna do złota. Polscy jubilerzy wykorzystują ten fakt bardzo umiejętnie. Wszelkie trendy w biżuterii opierają się w ostatnich sezonach właśnie na bursztynie. Atutem tego surowca jest to, że jest on łatwy w obróbce, a każda bryła ma zawsze niepowtarzalny odcień i wewnętrzną strukturę. Okazy zawierające zatopione owady czy kawałki roślni z czasów prehistorycznych uchodzą za najdroższe i poszukiwane są przede wszystkim przez kolekcjonerów. Biżuteria z bursztynem może kojarzyć się z ciężkimi, dużymi ozdobami. Nic bardziej mylnego. Współczesne projekty są niezwykle delikatne. 

Polskie jubilerstwo rozkwita, wykorzystując do swojego rozwoju nasz najcenniejszy, rodzimy skarb, jakim jest bursztyn. Piękna biżuteria z wykorzystaniem tego surowca podbija świat, mimo tego, iż wartość rynkowa bursztynu z roku na rok intensywnie wzrasta. Bursztyn ma w sobie coś wyjątkowego, co przyciąga rzesze klientów.