Czym są nasiona feminizowane?

Czym są nasiona feminizowane?

Marihuana jest specyficzną rośliną, która, choć rozmnaża się przez zapylanie, to w naturze występuje w dwóch postaciach: męskiego i żeńskiego osobnika. To właśnie z tego żeńskiego wyrasta prawdziwa marihuana o najsilniejszych właściwościach. W niektórych hodowlach, gdzie chcą doprowadzić do jak największych plonów i odporności roślin, używa się tylko nasion żeńskich.

Dlaczego hoduje się nasiona feminizowane?

nasiona marihuany feminizowaneJeśli zapyli się sztucznie żeńskie osobniki, w kolejnym wysypie roślin znów powstaną tylko żeńskie. Tak wygląda proces feminizacji. Nasiona, które mają zagwarantować rozrost tylko żeńskich osobników, jest przydatny w hodowli plantacji marihuany leczniczej, jednak nie ma to bardzo dużej wartości kolekcjonerskiej. Jeśli chce się zakupić nasiona marihuany feminizowane o niezwyklej odmianie, to wciąż ma to wartość kolekcjonerską, jednak nie ma aż takiej, jak ta sama odmiana tylko w szczepie regularnym. W ten sposób występują w naturze, a kolekcjonerzy właśnie ją powinni naśladować. Dlatego duże znaczenie ma tu to, jak wygląda odmiana, która się kupuje i jaki jest to rodzaj nasion. W przypadku feminizowanych jest również ten problem, że brak różnorodności po czasie osłabia szczep i genetycznie mają one coraz słabsze właściwości i nie są już takie ciekawe dla samego kolekcjonera. Po zakup kolejnego okazu do swoich zbiorów należy odpowiednio dobrze się zastanowić, by był to dobry i przemyślny wybór. Tylko w ten sposób, można zabrać odpowiednią kolekcję.

Każdy kolekcjoner zbiera z rozwagą i ostrożnością kolejne okazy do swojego zbioru. Czasem jednak nie jest to proste zadanie, jakie mogłoby się wydawać. Jeśli jednak chce się być na szczycie kolekcjonerów, powinno się również wiecznie wisieć na telefonie i sprawdzać na bieżąco, co można dokupić i w jakiej cenie.