Bryczesy damskie do jazdy konnej

Bryczesy damskie do jazdy konnej

 

Damska garderoba jest zawsze obfita. Kobiety potrzebują dużą szafę na buty, swetry, spodnie, spódnice i sukienki. Do tego dochodzą dodatki, jak paski, apaszki czy kapelusze. Mężczyzna też ma wiele do pomieszczenia, od butów, spodni, koszul, bluz, marynarek, garniturów. Zasługuje także na miejsce na krawaty, muszki kapelusze czy spinki do mankietów.

Wybór pomiędzy bryczesami a leginsami

bryczesy damskiePomimo wielu rodzajów odzieży, jakie mieścimy w szafach, warto zarezerwować sobie miejsce na ciuchy dedykowane. Są to ubrania, które zakładamy tylko na siłownię, do jazdy konnej czy na jogging. W ten sposób ułatwimy sobie podejmowanie codziennych decyzji, czyli co założyć, bo będziemy mieli dobrze zaprojektowaną szafę. Jeźdźcy konni mają trudniej, bo muszą znaleźć miejsce na spodnie, dość wysokie i solidne obuwie, pasek, czy odpowiednio wymodelowane nakrycie głowy. Pozostaje także zadecydować, jakie wybrać spodnie: bryczesy damskie czy leginsy. Kiedyś wybór był prosty, ale teraz panie mogą uprościć sobie. Do jazdy codziennej mogą zakupić lepszej jakości leginsy, bo również nie blokują ruchów. Jednak są one raczej mniej odporne na zużycie i wytarcia. Do jazdy konnej w trybie regularnym znacznie lepiej sprawdzą się dla pań bryczesy damskie. Mają one specjalne wzmocnienia na wewnętrznej stronie przylegające do ud jeźdźca. W ten sposób chronią ciało przed otarciami. Dodatkowo, tak jak leginsy, nie mają szwów, który powodowałyby obdarcia, dzięki czemu można swobodnie i wygodnie dosiadać konia.

Bez względu na to, jakie spodnie do jazdy konnej wybierzecie, warto przemyśleć, gdzie je ulokować w swojej szafie. Porządek pozwoli Wam na bardziej efektywne działanie i dobre zarządzanie czasem, przygotowując się do wyjścia na trening. Trzeba ułatwiać sobie takimi małymi narzędziami życie. Dlatego zastanówcie się, czy bryczesy są właśnie dla Was.