Brak kanalizacji a budowa szamba

Brak kanalizacji a budowa szamba

Nie w każdej miejscowości jest dostęp do kanalizacji. Powstaje więc pytanie, w jaki sposób odprowadzać nieczystości z gospodarstwa domowego, jeśli nie ma ciągu kanalizacyjnego na danym obszarze. Istnieją dwa główne rozwiązania, z których mogą skorzystać mieszkańcy. Jednym z nich jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków.

Wybór szamba betonowego lub plastikowego

szambo betonowe KrakówMimo wielu dofinansowań na takie rozwiązanie, i tak nie należy ono do najtańszych. Poza tym nie na każdym terenie da się wykonać taką oczyszczalnię. Potrzebna jest duża działka i odpowiednia odległość od najbliższego ujęcia wody pitnej czyli studni. Łatwiejszym i tańszym do zrealizowania projektem jest szambo. Ogólnie firmy, które specjalizują się w budowie szamb, mają w swojej ofercie zarówno szamba plastikowe jak i betonowe. Z pewnością montaż szamba plastikowego będzie łatwiejszy, ale czy na pewno jest to lepsze rozwiązanie? Należy przeanalizować za i przeciw obu rozwiązań, aby wybrać takie, które będzie dla nas zdecydowanie najlepsze – zarówno pod względem kosztów jak i funkcjonalności. Jeśli posiadamy dobry dojazd na posesję, to warto zainwestować w szambo betonowe Kraków ma tu sporo do zaoferowania, ponieważ na terenie miasta znajduje się wiele firm, które świadczą tego typu usługi. Dlaczego dojazd na posesję jest ważny? Przede wszystkim dlatego, że przewiezienie elementów do budowy szamba betonowego wymaga użycia ciężarówek oraz dźwigu (mniejszych rozmiarów niż standardowego).

Jeśli posesja jest mała, a dojazd wąski, to nie ma możliwości, by wjechała na nią ciężarówka z elementami szamba betonowego. Wtedy konieczna będzie instalacja zbiornika plastikowego. Mając jednak nieco więcej przestrzeni, lepiej zdecydować się na trwalsze szambo betonowe, które będzie nam służyć przez bardzo długie lata.