Bogata oferta rębaków do drewna

Bogata oferta rębaków do drewna

  • Post author:
  • Post category:Maszyny

Moment, w którym stwierdzono, że odpady drzewne pozostające po wycince drzew mogą być cennym surowcem stał się początkiem zapotrzebowania na rębaki. Dzięki nim można w bardzo szybki sposób przerobić na zrębki małe pnie drzew, gałęzie z odrostami oraz inne zdrewniałe elementy. Tak pozyskany materiał wykorzystuje się jako opał, surowiec na papier czy kompost w ogrodnictwie.

Wydajne rębaki do drzewa

polecany rębak do drewnaRozdrabniacze do drewna stały się bardzo popularne z racji przynoszenia korzyści materialnych firmom, które na ich bazie prowadzą działalność gospodarczą. Korzystają też posiadacze ogrodów przydomowych i działkowcy, którzy mogą z odpadów uzyskać kompost i materiał do ściółkowania. Dla każdej z tych grup istnieje polecany rębak do drewna pod warunkiem, że dobrze zdefiniują swoje potrzeby. Trzeba się zastanowić czy lepszy będzie rębak spalinowy, elektryczny czy napędzany przez wał odbioru mocy z ciągnika. Profesjonalista powinien wiedzieć, czy jego działalność będzie prowadzona bezpośrednio w terenie czy stacjonarnie w bazie firmy. Działkowiec musi określić jakie źródło napędu będzie odpowiednie. Niezależnie czy rębak ma być przeznaczony dla zawodowca, czy amatora musimy wiedzieć jakie maksymalne średnice materiału drzewnego będziemy przerabiać. Najlepiej po sprecyzowaniu swoich zamierzeń skonsultować je z producentem lub sprzedawcą. Pozwoli to dobrać odpowiednią moc napędu rębaka, dowiemy się również jaki mechanizm tnący wybrać, czy tarczowy, czy bębnowy. Zostanie poprawnie określona ilość potrzebnych noży tnących. Podczas konsultacji dowiemy się również o wyposażeniu opcjonalnym takim jak wałki obrotowe wprowadzające, stoły podawcze, workownice i innych. Jednym słowem zdobędziemy pełną wiedzę na temat produktu.

Rębaki z punktu widzenia konstrukcyjnego to bardzo proste urządzenia składające się z leja, silnika ( lub nie w przypadku WOM), mechanizmu tnącego i kanału wyrzutowego. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany rębak i na jakość silnika. Wszystko to będzie rzutować na trwałość, efektywność pracy oraz na bezpieczeństwo operatora.