Białka Tatrzańska i okolice w zimę i lato

Chcąc pojeździć na nartach warto rozważyć nasze rodzime Tatry. Oferują one wiele atrakcji zarówno dla maniaków narciarstwa jak i miłośników innych aktywności fizycznych. Piękne podhalańskie tereny sprzyjają uprawianiu wielu sportów zarówno zima jak i latem. Wybór aktywności fizycznych zależy tylko od nas, a przy uprawianiu każdej będziemy się czuć w tych okolicach komfortowo.

Białka tatrzańska i okolice dla aktywnych

pokoje BiałkaWybierając się w te okolice zimą z pewnością zyskają narciarze. Znajduje się tutaj duży ośrodek narciarski, który oferuje nam dużo tras zjazdowych dla początkujących i amatorów. Są tutaj wypożyczalnie nart oraz szkoły narciarskie dla chętnych pragnących nauczyć się szusowania. Zadowoleni będą także zwolennicy nart biegowych, którzy znajdą tutaj wiele atrakcyjnych tras. Ciekawe rzeczy czekają tutaj na amatorów snowboardu, dla których powstał  snowpark. Okolice Białki Tartrzańskiej są ciekawe i atrakcyjne również latem. Chcąc wynająć pokoje Białka oferuje wiele punktów agroturystycznych. Kiedy jesteśmy fanami jazdy na rowerze, możemy korzystać z wielu tras, które powstały z myślą o kolarzach górskich. Jeżeli jesteśmy wprawionymi zjazdowcami, chętnie skorzystamy z rowerowych tras downhillowych. Kolejną ciekawą atrakcja jest kolej linowa, która jest czynna nie tylko zimą ale i latem. Możemy się nią dostać na szczyt Kotelnicy.

Jeżeli lubimy aktywny styl życia, wizyta w podhalańskich terenach sprawi nam wiele satysfakcji. Oprócz uprawiania narciarstwa i jazdy rowerowej możemy też przemierzać te piękne tereny pieszo, korzystając z wyznaczonych szlaków turystycznych. Czynne są tutaj punkty gastronomiczne, w których spróbujemy góralskiego jedzenia oraz posłuchamy góralskiej muzyki, granej na żywo przez tutejszych muzyków.