Bezpieczne krzesełka dla dzieci

Wyposażenie pokoju dziecka zmienia się wraz z wiekiem, ponieważ maluch ma inne potrzeby. Początkowo nie potrzeba wielu mebli, ale z czasem się to zmienia, gdyż dziecko zaczyna chodzić, a później pracować przy swoim stoliku.

Jakie kupić krzesełko dziecku?

Dziecięce meble znacząco się różnią od tych, których używają dorośli. Przede wszystkim, są dostosowane rozmiarem do wielu maluchów. Inne modele są przeznaczone dla przedszkolaków, a inne dla uczniów zaczynających naukę w szkole podstawowej, jednakże w większości przypadków mają one ścięte lub zaokrąglone rogi i brzegi. Dzięki temu maluchy nie zrobią sobie krzywdy o ostre zakończenia, których jest mnóstwo w meblach dla dorosłych. Nie mniej jednak, jeżeli nasz maluch idzie lub już jest w przedszkolu, to na pewno trzeba będzie kupić specjalne krzesełka dla dzieci. Najlepiej jest je od razu kupić w komplecie ze stołem, gdyż dziecko będzie mogło wykonywać przeróżne prace czy też rysować lub układać puzzle. Krzesełka są bardzo ważne, gdyż wpływają na utrzymywanie właściwej postawy w trakcie siedzenie, dlatego też ważne, żeby miały oparcie. Do wyboru są klasyczne krzesełka drewniane, które są bardzo wytrzymałe, mają oryginalny wygląd, ale bywają ciężkie i masywne, przez co mogą być nie do końca bezpieczne dla tak małych dzieci. Pod względem wagi, znacznie lepsze są plastikowe modele, które są bardzo lekkie, a zarazem wytrzymałe. Co prawda nie są ekologiczne, ale za to będą dziecku służyć przez wiele lat, a być może będzie ich używać jeszcze inne dziecko.

Przeważnie dla jednego dziecka wystarczy kupić jedno krzesełko, które powinno pasować do stolika. Maluch na pewno będzie z niego chętnie korzystać, gdyż będzie się uczyć korzystać z możliwości jakie mu ono da. Niekoniecznie musi być ono drogie, gdyż za niecałe 50 zł kupimy naprawdę fajny model.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.babyconcept.pl!